Zo’n 100 belangstellenden werden verwelkomd door bestuursleden Ton Beker en Ted Kuijpers en door de kleinzoons Joost en Kevin. Bij de bar stonden de drie kleindochters Meike, Floor en Isabel klaar om met een vrolijk woord koffie, thee of iets anders te schenken met een feestelijke petitfour. De kleinkinderen hadden spontaan hun hulp aangeboden aan hun oma’s Eveline en Marjolijn, leden van het organisatiecomité.
Voorzitter Jantien Verlaan-Das heette iedereen welkom, benadrukte de belangrijke verbindende rol die Heuvelrug Senioren speelt en nog meer zal spelen in de toekomst. Jantien vond het een noodzaak en een eer om met haar komst (en dat van Marianne van Sprakelaar) een verjonging in het bestuur aan te mogen brengen. Ons lid Cok van Aalst verraste ons door een sculptuur met als titel ‘10 jaar Heuvelrug Senioren’ aan te bieden.
Iedereen kon meedoen aan een fotoquiz en kennis maken met oude en nieuwe gezelschapsspellen zoals sjoelen, schaken en Keezen. Vooral van het sjoelen werd permanent en enthousiast gebruikt gemaakt en dat riep bij sommige leden de vraag op of dit spel niet (weer) in het activiteitenprogramma opgenomen moest worden. In verband met het slechte weer kon het geplande jeu de boules helaas niet doorgaan.
Anouk Haaxma, dorpswethouder voor Maarn en Maarsbergen, gaf ook acte de présence. Ze werd verwelkomd door onze voorzitter. Anouk gaf daarbij een beschrijving van haar portefeuille waarmee ze zichtbaar wat kan doen met de leefomgeving onze inwoners. Anouk en Jantien hebben ze o.a. een goed gesprek gehad over de toekomst van het multifunctioneel centrum Maarn (het huidige De Twee Marken) waar Heuvelrug Senioren in de toekomst een vaste plek zou moeten krijgen.
Alle aanwezige (tientallen) vrijwilligers werden één voor één naar voren geroepen om uit handen van Jantien een passende oorkonde in ontvangst te nemen, met een klein presentje gemaakt door mensen van de lokale Regenboog. Terecht prees Jantien de vrijwilligers als de kurk waarop onze vereniging drijft; ze zorgen voor een jarenlange continuïteit in de serie activiteiten.
Onze activiteitencoördinator Eric Tappen presenteerde met de beamer een fot overzicht van 10 jaar activiteiten van onze vereniging. Terugkijkend hebben we onze leden heel veel te bieden, er is voor elk wat wils! In Erics presentatie werd terecht ook even stilgestaan bij het overlijden in december 2025 van onze toenmalige voorzitter Rozalien van de Kletersteeg die onze vereniging vanaf het begin met passie en groot gevoel voor de behoeftes van senioren heeft geleid. Klik HIER voor de presentatie.
Tussen de bedrijven door gingen de kleinkinderen rond met een brede keus aan drankjes en knabbeltjes, inclusief smakelijke bitterballen!
Daarna was het tijd voor de uitslag van de fotowedstrijd. Aan de muur waren 19 peuter/kleuterfoto’s van in onze vereniging bekende personen gehangen, met daarnaast een lijst van de namen. De hele middag stonden aanwezigen te puzzelen: wie is wie? Het was een lastige opgave en toch bleek de winnares, Lina van der Kleij, 9 combinaties goed te hebben. Dat werd beloond met een aardige attentie!
Het laatste onderdeel van het programma was een singalong van ons bestuurslid Cees Goddijn. Hij had een speciale jubileumtekst geschreven op de wijs van ‘Ons Dorp’ van Wim Sonneveld. Het was goed te horen dat er veel leden uit ons koor Rhythm of Life in de zaal zaten met hun geoefende stemmen! Daarna sloten ‘Old lang Syne’ en ‘Ein Bisschen Frieden’ hoopvol het programma af.
Aan het eind van de middag werd het organisatiecomité Marianne van Sprakelaar, Eveline van der Velde, Marjolijn de Ruwe en Jos de Jonge met dankwoorden, applaus en fraaie boeketten in het zonnetje gezet voor hun originele ideeën en uitvoering. Natuurlijk werden de kleinkinderen ook niet vergeten en ieder kreeg een attentie met dank en applaus.
We kunnen terugkijken op een geslaagd jubileum! Zoals het er nu voor staat willen we nog jaren door gaan met voor elk wat wils aan activiteiten te organiseren.
Niemand hoeft zich te vervelen in onze mooie dorpen!
Vijf van de zeven bestuursleden met wethouder Anouk Haaxma
Fotoquiz
De helpende kleinkinderen van Marjolijn de Ruwe en Eveline van der Velde
Cees Goddijn met het jubileumlied
Lina van der Kleij, winnares fotoquiz
Het organisatiecomité, v.l.n.r. Jos de Jonge, Marianne van Sprakelaar, Eveline van der Velde, Marjolijn de Ruwe
Om de vrijwilligers te bedanken voor hun inzet voor onze vereniging organiseren we elk jaar een vrijwilligersdag. Deze keer konden we genieten van onze jeugdherinneringen die in het museum als vanzelf opwelden. Ook even de tekst op de laatste foto lezen!
"Hopelijk wordt er volgend jaar weer zo’n uitstapje georganiseerd”. Dat is kort samengevat de reactie van het merendeel van de deelnemers aan de door Heuvelrug Senioren georganiseerde bus dagtocht naar Elburg. Daar werden de 54 deelnemers getrakteerd op een schitterende Veluwemeertocht, een vaartocht van 2½ uur met het motorschip Caroline, inclusief koffie/thee en een luxe koffietafel.
Zij trakteerden de volle zaal met aanwezigen op een spectaculair programma dat, gezien de enthousiaste reacties, duidelijk in de smaak viel. Rhythm of Life had enkele populaire liedjes in de aanbieding, die door de liefhebbers konden worden meegezongen. Bij The Living Song lag de nadruk vooral op het klassieke genre. Tot slot werden de aanwezigen verwend met een gezamenlijke uitvoering van het populaire lied ‘We’ll meet again’.
Foto’s Ted Kuijpers, Eric Tappen en Ton Beker